Ósmoklasiści rozpoczęli trzydniowy egzamin

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., 11:57
fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne

Ponad 850 ósmoklasistów z 30 kościerskich szkół w poniedziałek o godzinie 9. przystąpiło do egzaminu wieńczącego ich pierwszy etap edukacji. Na pierwszy ogień poszedł język polski, we wtorek zmierzą się z matematyką, zaś w środę z językiem obcym. Mimo trwającego strajku, egzamin we wszystkich szkołach rozpoczął się bez zakłóceń.

W województwie pomorskim do egzaminów przystąpiło łącznie 25.243 z 274 szkół. W powiecie kościerskim wiedzę sprawdza 858 uczniów z 30 szkół.

Egzamin ósmoklasisty składa się z trzech części. W poniedziałek młodzież sprawdzała wiedzę z języka polskiego, we wtorek zmierzy się z matematyką, na środę zaplanowano sprawdzian z języka obcego nowożytnego.

- Zadania egzaminacyjne sprawdzają wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej na drugi etap edukacyjny dla przedmiotów objętych daną częścią egzaminu. Mogą też odnosić się do treści nauczania - wymagań szczegółowych z zakresu danego przedmiotu ujętych w podstawie programowej dla tego przedmiotu na pierwszy etap edukacyjny. Zatem wymagania egzaminacyjne są tożsame ze szczegółowymi wymaganiami ściśle określonymi w podstawie programowej. Zestawy egzaminacyjne z wszystkich części zawierają zarówno zadania zamknięte, jak i zadania otwarte - informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku.

Jak poinformowało Kuratorium Oświaty, mimo strajku, egzamin ósmoklasisty rozpoczął się w województwie pomorskim bez zakłóceń. We wszystkich szkołach podstawowych uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.