Wypadkowa niedziela w Kościerskiem

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., 11:48

Miniona niedziela okazała się wyjątkowo pracowita dla służb ratowniczych. W tym czasie na drogach powiatu doszło do trzech wypadków - w Nowym Klinczu, Zamku Kiszewskim i na Kamiennej Górze. Łącznie do szpitala przetransportowano 12 osób.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godziny 4. w Nowym Klinczu.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący suzuki 20-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie kierowany przez niego pojazd uderzył w drzewo. Do szpitala przetransportowano cztery osoby - kierowcę oraz trzech pasażerów - 27-latka, 17-latkę i 26-latkę - podaje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Z kolei około godziny 11.50 służby interweniowały w Zamku Kiszewskim.

- 19-letni mężczyzna, mieszkaniec Kościerzyny jadąc VW Golfem stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie bocznie zderzył się z Audi A6, którym kierowała 42-letnia kobieta, mieszkanka powiatu starogardzkiego - informuje asp. Piotr Kwidziński.

W wyniku zdarzenia do szpitala przetransportowano kierującą audi oraz dwoje pasażerów oraz pasażera golfa.

Cztery osoby zostały poszkodowane także wskutek trzeciego niedzielnego zdarzenia na Kamiennej Górze. Tam BMW zderzyło się czołowo z VW Touranem.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.