UKS Wodniacy Garczyn z medalami Letnich Mistrzostwa Polski w Pływaniu

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 13:04
fot. nadesłane

W dniach 6-7 kwietnia na pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. Te najważniejsze zawody w roku mogą świętować zawodnicy UKS Wodniacy Garczyn, którzy startowali w 15-osobowym składzie w najmłodszych kategoriach wiekowych("E0"-9 lat i mniej, "E"-10 i 11 lat oraz "D"-12 i 13 lat).

Ekipa pojechała wraz z kibicami (rodzicami), którzy zawitali do Olsztyna w ośmioosobowym składzie. Największym sukcesem może się pochwalić Dagmara Cieszyńska, która w najmłodszej kategorii startowała w wyścigach 50pp, 100pp oraz 50bf i 100bf i za każdym razem stawała na najniższym stopniu podium, a w wyścigu na 50bf uplasowała się na drugim miejscu. Kolejne medale dorzucił Karol Rozgoński w wyścigach na 50bf i 100bf zdobywając srebrne medale, oraz Mateusz Kryzel również srebro w wyścigu na 800pp. Obaj startowali w kategorii "D".

Udanie w wyścigu na 200PP wystartował Kacper Rozgoński zdobywając brązowy medal oraz Szymon Kropidłowski w wyścigu na 400pp również dopłynął na 3 miejscu. Obaj chłopacy startowali w kategorii"E". Również w kategorii "E" dziewcząt medal brązowy wywalczyła Zuzanna Brandt na dystansie 50bf.

Do świetnych występów indywidualnych zawodnicy pokazali również siłę zespołu zdobywając medale w sztafetach:
- srebro dziewcząt na dystansie 4x100bf(Maria Schutz, Kinga Klasa, Daria Freda i Zuzanna Brandt)
- brąz chłopców na dystansie 4x100pp(Kacper i Karol Rozgońscy, Kacper Brandt i Mateusz Kryzel)
- Srebro mix na dystansie 4x50bf(Daria Freda, Maria Schutz, Kacper Brandt i Karol Rozgoński)

Na największe uznanie zasługuje sztafeta mix, bo łącznie wystartowało aż 14 sztafet z całego kraju.

Kolejne zawody w pływaniu w płetwach odbędą się w Kościerzynie 11 maja (Mistrzostwa Okręgu Północnego) oraz 15-16 czerwca również w Kościerzynie(III Runda Klubowego Pucharu Polski). Klub UKS Wodniacy Garczyn jest organizatorem tych zawodów i serdecznie zaprasza do kibicowania, a 11 maja również do startów w kategorii amatorów(poniżej 13 lat).

nadesłane/Michał Zarach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.