Pobili, okradli i pozostawili na ulicy - dwaj mężczyźni w areszcie

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 10:07
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 23-latkowi i 26-latkowi, którzy pod koniec marca mieli napaść na 44-latka, pobić i ukraść mu telefon i dokumenty. Sprawcy przyznali się do zarzucanego im czynu. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Pod koniec marca do Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przyszedł 44-latek, mieszkaniec Kościerzyny i powiadomił, że został pobity przez dwóch mężczyzn, a następnie okradziony.

- Sprawcy zabrali telefon komórkowy o wart. 1100 zł i dokumenty. Kryminalni od razu zajęli się tą sprawą. Przesłuchali świadków i przejrzeli monitoring. Funkcjonariusze wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli dokonać tego przestępstwa. W ubiegłym tygodniu zatrzymali 23 i 26-latka, mieszkańców naszego powiatu. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Policjanci odzyskali utracony telefon. Sprawcy przyznali się do zarzucanego czynu. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę oraz prokuratury, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres trzech miesięcy - dodaje.

Przestępstwo, którego mieli dopuścić się dwaj mieszkańcy powiatu kościerskiego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.