Wielkanocne tradycje w Stacji Kościerzyna

środa, 10 kwietnia 2019 r., 11:34
fot. nadesłane

W miniony czwartek w świetlicy "Stacja Kościerzyna", prowadzonej przez kościerskich harcerzy z ZHP i PCPR w Kościerzynie, zorganizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży poświęcone zwyczajom wielkopostnym i wielkanocnym.

Wychowawcy ze świetlicy oraz Agnieszka Zamiejska, Katarzyna Pałasz, Danuta Luettszwagier z Koła Gospodyń Wiejskich Wąglikowice przygotowali szereg stoisk, gdzie dzieci i młodzież mogły się dowiedzieć o zwyczajach wielkanocnych na Kaszubach jak: malowanie pisanek, wyrabianie brzozowych mioteł, przygotowanie ozdób na stół wielkanocny, przygotowanie stołu wielkanocnego oraz zwyczaje lanego poniedziałku.

Podczas tych warsztatów gościła Telewizja Polska z programem "Tede Jo". Program zostanie wyemitowany w najbliższą niedzielę 14 kwietnia o godz. 10.10 na regionalnej 3.

Warsztaty mogły odbyć się dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

nadesłane/Piotr Kwidziński

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.