Ponad 500 wiernych wzięło udział w Norbertańskiej Drodze Krzyżowej

sobota, 6 kwietnia 2019 r., 09:24
fot. MD-Z

W piątkowy wieczór z Leźna wyruszyło ponad 530 uczestników norbertańskiej odsłony Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W milczeniu i w modlitwie pokonali 42 kilometry.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to indywidualna wędrówka połączona z duchowymi rozważaniami. W tym roku odbyła się w kilkunastu państwach i kilkuset miastach. Tegoroczna edycja odbywa się 5 i 12 kwietnia. W piątek odbyła się Norbertańska Droga Krzyżowa. Trasa wiodła z Leźna do Żukowa. Uczestniczyły w niej 534 osoby. Hasłem tegorocznych rozważań był "Kościół XXI wieku".

- Ekstremalna Droga Krzyżowa to droga słabości, pokonywania trudności i własnych ograniczeń po to, aby stać się pięknym człowiekiem. Na tej drodze ważny jest trud i ekstremalność. Jezus mówi: "Kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swoje życie z mojego powodu, ten je zachowa". To jest droga przełomu. Wychodząc z własnej strefy komfortu można odkryć inny świat. Można zmienić pomysł na swoje życie. To jest droga pięknego życia. Przemieniając się, można zacząć żyć wyjątkowo - tak, że będzie ro zachwycało innych. I jak mówi Jezus, znaleźć życie w obfitości - podkreślali organizatorzy w tegorocznych rozważaniach.

Trasa drogi krzyżowej wiodła z Leźna przez Czaple, Gdańsk, Sulmin, Kolbudy, Czapielsk i Przyjaźń do Żukowa.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.