Zajechał mu drogę i zabrał kluczyki. 45-latek wydmuchał 2,5 promila alkoholu

piątek, 5 kwietnia 2019 r., 11:01
fot. nadesłane

Widząc styl jazdy kierującego fiatem punto, mieszkaniec Świecia zajechał mu drogę i zabrał kluczyki. Powiadomił też policję. Okazało się, że 45-latek kierujący fiatem miał w wydychanym powietrzu około 2,5 promila alkoholu.

W środę w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Sarnowy.

- Wyjaśniając okoliczności zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że mieszkaniec Świecia, który widząc, że styl jazdy kierującego fiatem punto wyraźnie wskazuje na kierowanie pod wpływem alkoholu, zajechał mu drogę, wyciągnął kluczyki, a następnie ujął nietrzeźwego kierowcę. O sytuacji powiadomił Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie. Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce funkcjonariuszy - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy fiata i ustalili, że 45-letni mieszkaniec naszego powiatu ma w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna natychmiast został doprowadzony do kościerskiej komendy, a jego samochód policjanci odholowali na parking policyjny. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną - kontynuuje.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

- Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Zatrzymaną w ten sposób osobę należy niezwłocznie przekazać w ręce Policji - podsumowuje asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.