Hydroaktywni powitali wiosnę i pomogli Darkowi

niedziela, 31 marca 2019 r., 21:24
fot. MD-Z

Kilkadziesiąt osób w niedzielę na wodach jeziora Węgorzyno i rzeki Słupi powitało wiosnę. W ten sposób kajakarze postanowili włączyć się w pomoc 51-letniemu Darkowi, który niedawno wybudził się z czteromiesięcznej śpiączki po wypadku.

W niedzielę w Sulęczynie odbył się wyjątkowy spływ kajakowy w szczytnym celu. Organizatorzy akcji Fundacja Aby Chciało się Chcieć i załoga Kajaki-Słupia z Przystani Kajakowej Kajlanadia zaprosili wszystkich pasjonatów kajakarstwa na akcję charytatywną na rzecz jednego z uczestników zawodów "Hydroaktywni". Darek ma 51 lat i w sierpniu ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi. Po czterech miesiącach wybudził się ze śpiączki w olsztyńskiej klinice "Budzik". Teraz walczy o powrót do zdrowia. Czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Koledzy z Hydroaktywnych postanowili pomóc i zorganizowali wiosenny spływ. Udział w imprezie był bezpłatny, uczestnicy mogli ofiarować dobrowolne datki. Zebrana suma w całości trafi do Darka.

Imprezę podzielono na dwie części. Około czterdziestu załóg jedno- i dwuosobowych wystartowało po godz. 10.30 z przystani nad jeziorem Węgorzyno i popłynęli na Rynnę Sulęczyńską. Do tych, którzy płynęli w pierwszym etapie dołączyło kolejnych dziesięć ekip w Kajlandii. Wszyscy razem popłynęli do Parchowa. Po spływie wszyscy spotkali się na wspólnym ognisku.

Osoby, które nie mogły wziąć udziału w spływie, a chciałyby pomóc Darkowi w powrocie do pełni sił, mogą wpłacać pieniądze na konto firmy "kajaki-slupia": 994 8324 0001 0041 7606 2000 0010 z dopiskiem "Pomoc Darkowi". Przesłane tą drogą środki zostaną w całości przekazane Darkowi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.