Olimpia Breza na Mistrzostwach Świata

niedziela, 31 marca 2019 r., 18:08
fot. archiwum

Występ na Mistrzostwach Świata był niezwykle cennym doświadczeniem dla 17-letniej mieszanki Kościerzyny. Olimpia Breza pojawiła się na mecie jako 55. zawodniczka świata, 12 Europejka i pierwsza wśród zawodników z Polski.

Młoda mieszkanka Kościerzyny wzięła udział w 43. Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 20., które odbyły się w duńskim Aarhus. Zawodniczka UKS Remus Kościerzyna przybiegła na metę jako 55. w rankingu startujących na świecie, na tle Europejek zajęła z kolei 12. miejsce. Wśród siedemnastolatek wybiegała drugie miejsce w Europie, zaś na tle zawodniczek i zawodników z Polski wypadła najlepiej.

- Trasa była obłędnie trudna długie i wysokie podbiegi, męczące zakręty, biegi po piasku, po wodzie i dużym błocie, ale warunki były dla wszystkich takie same. Olimpia straciła do pierwszych na mecie ponad dwie i pół minuty na 6 km biegu - relacjonuje Wojciech Pobłocki, trener Olimpii.

- Jestem bardzo dumny z osiągnięcia mojej podopiecznej, to dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy do lat 18 , które odbędą się w Baku w Azerbejdżanie. Kadra PZLA była zadowolona z występu Olimpii. Teraz odnowa biologiczna i przygotowania do sezonu letniego - dodaje.

oprac.AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.