12 litrów krwi od mundurowych krwiodawców

sobota, 30 marca 2019 r., 18:32
fot. nadesłane/Radosław Zwara

Mieszkańcy powiatu kościerskiego i to zarówno ci mundurowi, jak i nienoszący munduru tłumnie przybyli w sobotę do stacji krwiodawstwa w Kościerzynie, by podzielić się najcenniejszym darem, jakim jest krew. Wspólnie udało się oddać ponad 12 litrów płynu przywracającego zdrowie i ratującego życie.

Za nami pierwsza z tegorocznych akcji pn. "Sobota Mundurowych Krwiodawców". Cieszyła się ona sporym zainteresowaniem zarówno wśród mundurowych, jak i pozostałych osób, które w sobotnie przedpołudnie licznie odwiedziły terenowy oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie, by podzielić się z potrzebującymi darem krwi.

- Sobotnia akcja jak zwykle miała duże powodzenie wśród chętnych do oddania krwi, którzy przybyli do kościerskiej stacji krwiodawstwa. Pojawiło się aż 30 osób, zaś 28 osób oddało swoją krew na rzecz ratowania innych. Wśród przybyłych krwiodawców jak zawsze znaleźli się mundurowi, tym razem dwóch strażaków Państwowej Straży Pożeranej i 12 strażaków z Ochotniczych Straży Pożeranych oraz jeden funkcjonariusz Policji. Razem oddano ponad 12 litrów krwi dla niesienia pomocy drugiemu człowiekowi - informuje st. kpt. Radosław Zwara, prezes Klubu HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie

Jak dodaje, podczas akcji powaliły się nowe osoby, które pierwszy oddały krew, aby nieść pomoc.

- Dziękuje wszystkim za wsparcie krwiodawczej inicjatywy w powiecie kościerskim, a szczególne podziękowania za wspaniałą obsługę i opieką dla Oddziału Terenowego RCKiK Gdańsk w Kościerzynie - podsumowuje st. kpt. Radosław Zwara.

Sobota Mundurowych Krwiodawców w Kościerzynie odbyła się po raz dziewiąty. Sobotnie przedsięwzięcie zainaugurowało też trzecią edycję Ogólnopolskiej akcji pn. ,,SpoKREWnieni służbą", a więc Honorowego Oddawania Krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a także propagowania ,,100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.