W niedzielę charytatywny spływ kajakowy dla Darka. Zapisy trwają!

środa, 27 marca 2019 r., 14:26
fot. archiwum

Organizatorzy zawodów Hydroaktywni zapraszają w niedzielę do Sulęczyna na kajakarskie powitanie wiosny w szczytnym celu. Odbędzie się tam spływ kajakowy, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla 51-letniego Darka, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi i wraca do zdrowia po czterech miesiącach śpiączki.

Darek to jeden z uczestników zawodów "Hydroaktywni". Ma 51 lat i w sierpniu ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi. Po czterech miesiącach wybudził się ze śpiączki w olsztyńskiej klinice "Budzik". Teraz walczy o powrót do zdrowia. Czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Na pomoc koledze pośpieszyli organizatorzy "Hydroaktywnych". Zapraszają wszystkich w niedzielę na wyjątkowy, charytatywny spływ na "Rozpoczęcie Wiosny". Udział w nim jest bezpłatny. Wszystkie środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane na pomoc 51-letniemu uczestnikowi "Hydroaktywnych".

Imprezę podzielono na dwie części. O godz. 10 rozpocznie się spływ "Rynną Sulęczyńską" dla tych, którzy spragnieni są nieco mocniejszych wrażeń i odrobiny adrenaliny. Zbiórka uczestników o godz. 9.30 w Przystani Kajakowej "Kajlandia". Od godz. 12 przewidziano kontynuację spływu z Kajlandii do Parchowa. Ci, którzy nie czują się płynąć "Rynną" mogą dołączyć na tym etapie. Na godz. 16 zaplanowano wspólne ognisko. Organizatorzy - Kajaki-Słupia i Fundacja Aby Chciało się Chcieć zapraszają na nie wszystkich chętnych, również tych, którzy nie mogą uczestniczyć w spływie. Zakończenie przewidziano około godz. 18.

Udział w spływie jest bezpłatny, organizator zapewnia kajaki. Posiadacze własnych kajaków proszeni są o zabranie ich. Imprezie towarzyszyć będzie zbiórka na rzecz Darka. Liczy się każda pomoc.

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w spływie, a chciałyby pomóc Darkowi w powrocie do pełni sił, mogą wpłacać pieniądze na konto firmy "kajaki-slupia": 994 8324 0001 0041 7606 2000 0010 z dopiskiem "Pomoc Darkowi". Przesłane tą drogą środki zostaną w całości przekazane Darkowi.

Zgłoszenia na spływ należy przesyłać do soboty drogą mailową na adres - biuro@kajaki-slupia.pl.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.