Srebro dla szczypiornistów z Lipusza w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnych

wtorek, 26 marca 2019 r., 09:40
fot. nadesłane

Drugie miejsce w finale wojewódzkim wywalczyli szczypiorniści z Lipusza, którzy w meczu o złoto ulegli drużynie z Gdańska. Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców rozegrany został w piątek na hali sportowej Zespołu Szkół w Lipuszu.

W finale spotkało się sześć najlepszych zespołów szkół województwa pomorskiego, reprezentujących takie szkoły, jak: SP 10 Słupsk, SPOMS Kwidzyn, SP 3 Gdańsk, SP 5 Bolszewo, SP 4 Tczew oraz gospodarz zawodów ZS Lipusz. Wszyscy finaliści musieli przebrnąć wcześniejsze eliminacje miejskie, gminne, powiatowe oraz półfinały wojewódzkie by znaleźć się w ścisłym finale.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy drogą losowania. Lipuscy zawodnicy w swojej grupie pokonali w pierwszym meczu zespół z Bolszewa 24:11, kontrolując spotkanie od pierwszych minut. W drugim emocjonującym meczu ze Szkołą Podstawową nr 4 w Tczewie przeciwnicy postawili twarde warunki gry prowadząc do przerwy 7:6. W drugiej połowie gospodarze odrobili straty i wygrali cały mecz 16:14.

- W meczu finałowym spotkaliśmy się ze zwycięzcą drugiej grupy SP 3 Gdańsk. Mecz początkowo układał się dla nas bardzo dobrze prowadziliśmy nawet 4:1. Jednak nasi przeciwnicy lepiej wytrzymali nerwowo całe spotkanie wygrywając 16:12. W naszym ostatnim finałowym spotkaniu zabrakło skuteczności w wykańczaniu akcji oraz większego spokoju. Nie zmienia to faktu iż zdobyty medal jest największym sukcesem sportowym uczniów Zespołu Szkół w Lipuszu w grach zespołowych w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej - komentuje trener drużyny.

Brązowy medal wywalczyli zawodnicy z Kwidzyna wygrywając 15:11 ze Szkołą Podstawową nr 4 w Tczewie.

Ostateczna kolejność:
1. miejsce - SP 3 Gdańsk
2. miejsce - ZS Lipusz
3. miejsce - SPOMS Kwidzyn
4. miejsce - SP 4 Tczew
5. miejsce - SP Bolszewo
6. miejsce - SP 10 Słupsk

Skład drużyny Zespołu Szkół w Lipuszu srebrnych medalistów Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej:Groszkowski Kornel, Pepliński Robert, Konrad Kacper, Orzłowski Oskar, Modrzejewski Jakub, Kiedrowski Eryk, Żywicki Kacper, Górski Marek, Muchowski Jakub, Laska Bartosz, Bławat Robert, Rybakowski Jakub, Ebertowski Maciej, Błaszkowski Oliwier

oprac. AL
UKS Lipusz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.