Wywrócił się na motorowerze na K20 - był pijany

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 09:38
fot. archiwum

Dwa promile alkoholu wydmuchał 60-letni mężczyzna, który wraz z pasażer wywrócił się na motorowerze na K20 na trasie Łubiana - Korne. Na szczęście nikomu nic się stało. To nie jedyny nietrzeźwy kierujący, który wpadł w ręce funkcjonariuszy w miniony weekend w powiecie kościerskim.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 13. na K20 na trasie Łubiana - Korne.

- Z ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 60-letni mężczyzna jadąc wraz z pasażerem, przewrócił się na pobocze. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzna wydmuchał dwa promile alkoholu - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Jak dodaje, na szczęście nikomu nic się stało. Niespełna trzy godziny później w ręce funkcjonariuszy wpadł kolejny nietrzeźwy kierujący. W Lubaniu policjanci zatrzymali do kontroli Audi A3, za kierownicą którego siedział 24-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Wydmuchał 0,7 promila alkoholu.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.