Metalowy element spadając z maszyny rolniczej ranił sześciolatka

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 09:15
fot. archiwum

W sobotnie popołudnie służby ratunkowe interweniowały na jednej z posesji w Kościerzynie, gdzie z maszyny rolniczej spadł element metalowy, uderzając sześciolatka w głowę i nogę. Dziecko przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgłoszenie o zdarzeniu na terenie gospodarstwa przy ulicy Przemysłowej w Kościerzynie służby otrzymały w sobotę około godziny 13.

- Z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że z unieruchomionej maszyny rolniczej, rozrzutnika obornika, spadł metalowy element, który uderzył w sześcioletniego chłopca w głowę oraz nogę. Chłopiec śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Gdańsku - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Służby apelują o zwracanie szczególnej uwagi na dzieci poruszających się w pobliżu maszyn rolniczych, czy innych urządzeń.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.