Sukces kościerskich biegaczek na Mistrzostwach Polski - Olimpia Breza ze złotem

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 08:13
fot. nadesłane/Wojciech Pobłocki

Trzy zawodniczki kościerskiego Remusa reprezentowały klub na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Olszynie. Wszystkie zakończyły swoje biegi na dobrych pozycjach. Kolejne w tym roku złoto wywalczyła Olimpia Breza, wygrywając bieg przełajowy na dystansie 3 km. Kościerski klub drużynowo wywalczył wicemistrzostwo Polski.

Natalia Felskowska i Olimpia Breza, a wśród seniorek Weronika Lizakowska reprezentowały Uczniowski Klub Sportowy Remus Kościerzyna na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Olszynie nieopodal Jeleniej Góry. Wszystkie trzy swoje starty zakończyły na satysfakcjonujących pozycjach.

Niewątpliwie kolejny powód do radości ma Olimpia Breza, która jako pierwsza pojawiła się na mecie biegu przełajowego na dystansie 3 km, zdobywając tym samym złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski. To już drugi tegoroczny złoty krążek młodej mieszkanki Kościerzyny.

- Trasa była bardzo wymagająca. Była to pętla 1km o zróżnicowanym terenie (podbieg i zbieg), chwilami miękkie podłoże i kępy traw jak to bywa w przełaju. Pogoda sprzyjała, było jak na tę porę ciepło 15 stopni. Olimpia pobiegła bardzo rozsądnie, przy każdym podbiegu akcentowała mocne bieganie, urywając kilka metrów na pierwszej pętli, wyszła na prowadzenie i nie oddała już go do końca biegu - komentuje trener Wojciech Pobłocki.

Druga z kościerskich zawodniczek zmierzyła się na dystansie 2 km. Wybiegała bardzo dobrą, szóstą lokatę.

- Pierwszą pętlę biegła w czołówce zawodniczek, drugie okrążenie na podbiegu zawodniczki zaczęły uciekać, ale końcowy finisz zaprezentowała wyśmienicie, wbiegając jako szósta na metę. W klasyfikacji końcowej klubowej Remus Kościerzyna zdobył srebro w kraju wśród juniorek do lat 18. Mały klub Remus został wicemistrzem Polski - podkreśla Wojciech Pobłocki.

Weronika Lizakowska wystartowała natomiast w biegu na 4 km w kategorii seniorek. Na mecie pojawiła się jako czwarta, co również jest dużym osiągnięciem. Do pozycji medalowej zabrakło jej niewiele.

- Bieg układał się po myśli, atak nastąpił po drugim kilometrze. Weronika wraz z sześcioma zawodniczkami zaczęła uciekać pozostałym biegaczkom. Na ostatnim podbiegu wyglądało wszystko dobrze, ale podczas zbiegania zabrakło tempa pomimo dobrego ze strony Weroniki finiszu, zabrakło niewiele. No cóż czwarte miejsce w kraju wśród seniorek to super wynik - ocenia trener kościerskich biegaczek.

- Jestem bardzo zadowolony ze wszystkich występów naszych zawodniczek. Teraz czekają nas nowe wyzwania, ponieważ 30 marca Olimpia startuje w Przełajowych Mistrzostwach Świata do lat 20, które odbędą się w Arhus Dania - podsumowuje Wojciech Pobłocki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.