Wiosenna edycja Giełdy Mam w Kartuzach już 6 kwietnia - ruszają zapisy

czwartek, 21 marca 2019 r., 10:42
fot. archiwum

Już za niewiele ponad dwa tygodnie w Kartuzach odbędzie się kolejna edycja Giełdy Mam. Tradycyjnie wiosenna odsłona akcji sprzyja zrobieniu porządków w szafach. To doskonała okazja, by przebrać rzeczy, z których maluszki wyrosły i zrobić miejsce na nowe. Zapisy na giełdę już ruszyły.

W sobotę, 6 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach po raz kolejny pojawią się kolorowe stoiska wypełnione dziecięcymi akcesoriami, zabawkami, książeczkami i ubrankami. Odbędzie się tam już piętnasta edycja Giełdy Mam. Pierwszą zorganizowano w grudniu 2015 roku. W związku z powodzeniem, jakim się cieszyła, jej organizatorzy postanowili kontynuować akcję. Przedsięwzięcie na stałe wpisało się w kalendarz jedynkowych wydarzeń. A organizowana cztery razy w roku, przed rozpoczęciem kolejnego sezonu, giełda przyciąga każdorazowo licznie zarówno sprzedających, jak i kupujących.

Rozpoczynająca się wiosna, to okazja, by zrobić porządek w szafach. Przebrać to, co zbędne i zabrać na giełdowe stoisko.

Giełda czynna będzie w godz. 8-12. Osoby, które chciałyby przygotować własne stoisko na giełdzie mogą się już zapisywać i wysyłać zgłoszenia drogą mailową na adres - [email protected]. W zgłoszeniu wystarczy podać imię, nazwisko i liczbę stoisk. Organizatorzy zapewniają, że dla każdego, kto się zgłosi będą miejsca.

Zostanie przygotowanych dokładnie tyle stanowisk, ile wpłynie zgłoszeń. Stoiska wybiera się na miejscu, zgodnie z zasadą, kto pierwszy ten lepszy. W przypadku rezygnacji z udziału organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie nieobecności.

Potwierdzenia otrzymania zgłoszeń będą rozsyłane od 25 marca, ale chętni już mogą je przesyłać.

Sprzedający będą mieli do wyboru dwa rodzaje stanowisk - na materacu z krzesełkiem lub na ławce z krzesełkiem. Można zabrać ze sobą własne stojaki i wieszaki. Ze względu na aurę, stoiska będą przygotowane tylko w sali sportowej i na korytarzu.

Jeśli aura będzie na tyle korzystna miejsca na stoiska zostaną przygotowane również na placu przed szkołą.

Opłata dla handlujących wynosi 5 zł. Dochód w całości zostanie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki w Kartuzach, które jest organizatorem wydarzenia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.