Policjanci spotkali się z seniorami

środa, 20 marca 2019 r., 07:57
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W piątek w Kościerskim Domu Kultury w Kościerzynie odbyło się spotkanie policjantów z seniorami klubu "Kaszubska Nadzieja". Mundurowi przypomnieli przepisy ruchu drogowego. Wspólna inicjatywa ma jeszcze bardziej poprawić efektywność prowadzonych działań.

Celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa osób starszych. Spotkanie zostało zorganizowane przez klub seniora "Kaszubska Nadzieja" i kościerską policję w ramach długoletniej wzajemnej współpracy. Głównym celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez edukację seniorów. Podczas spotkania policjanci omówili przepisy ruchu drogowego, z którymi powinien zapoznać się każdy planujący wyjazd za granicę. Seniorzy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Podczas zagorzałej dyskusji padło wiele pytań dotyczących m.in. ograniczenia prędkości, przejścia dla pieszych, postępowania mandatowego stosowanego wobec obcokrajowców oraz kierowania pojazdem po alkoholu.

Podczas spotkania policjanci również przedstawili i omówili zagrożenia, na jakie narażone są osoby starsze. Funkcjonariusze zapoznali uczestników ze sposobami działań przestępców oraz informowali, co zrobić, aby nie zostać ich ofiarą.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.