Kościerzyna. I LO ma nową salę gimnastyczną

wtorek, 19 marca 2019 r., 15:48
fot. AL

Na ten moment młodzież, nauczyciele i samorządowcy czekali wiele lat. Ziściło się ich wspólne marzenie, a przede wszystkim uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wreszcie zyskali komfortowe warunki do rozwijania swoich sportowych pasji. W środę oficjalnie i uroczyście oddano do użytku nową salę gimnastyczną przy kościerskim "ogólniaku".

Historia budowy hali przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie jest około dziesięcioletnia. W 2016 roku zarząd powiatu kościerskiego podjął decyzję o jej budowie. W 2017 roku złożono wniosek o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Uzyskano 50 proc. dotację. Był to niewątpliwie wielki sukces powiatu i ludzi, którzy od lat zabiegali o to, aby ta inwestycja powstała.

Tym bardziej 19 marca br. na długo pozostanie w pamięci powiatu kościerskiego i I LO w Kościerzynie. Tego dnia spełniły się marzenia szkolnej społeczności. Uroczyście oddano bowiem do użytku nową salę gimnastyczną.

- Pięć lat temu, kiedy rozpoczynałam swoją kadencję, wizja budowy sali gimnastycznej była w sferze nierealnych marzeń. Jeszcze rok temu, podczas wiosennego koncertu, który odbył się w naszej starej hali, śpiewali głośno słowa piosenki "Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco. I stało się. Udało się. Dzisiaj z całą pewnością mogę powiedzieć, że marzenia się spełniają. Potrzeba tylko trochę cierpliwości, szczęścia, wytrwałości, masy pieniędzy i przede wszystkim wsparcia ludzi życzliwych - mówiła Edyta Bławat, dyrektor I LO w Kościerzynie.

- Jest to dla mnie osobiście bardzo ważny dzień, dzień powiatu kościerskiego, Serca Kaszub. Na ten dzień z niecierpliwością czekało wiele pokoleń, osób, mieszkańców powiatu kościerskiego, absolwentów, których edukacja, jak i droga zawodowa związana była z kościerskim tzw. ogólniakiem. Jest mi niezmiernie miło i jestem zaszczycona, że mam przyjemność w imieniu samorządu powiatu kościerskiego, przekazać ten wspaniały obiekt społeczności uczniowskiej i gronu pedagogicznemu - podkreślała z kolei starosta kościerska Alicja Żurawska.

- Oddanie to użytku tej nowej sali jest dobrym przykładem tego, że edukacja i kształcenie naszej młodzieży są jednym z priorytetów działania władz powiatu kościerskiego. Wychodzące naprzeciw oczekiwaniom lokalnego rynku pracy kierunki kształcenia, różnorodność zajęć pozalekcyjnych, stałe wzbogacanie i unowocześnianie sal lekcyjnych w naszych wszystkich szkołach, to wysoka jakość kształcenia i wychowania, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, to wreszcie zaangażowanie rodziców. Bez wątpienia realizacja tej bardzo oczekiwanej inwestycji jest wymiernym przykładem naszej determinacji w dążeniu do stworzenia jak najlepszych warunków pracy i nauki w naszych placówkach - kontynuowała.

- Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że jestem dumna, że mamy taką wspaniałą młodzież, dla której warto inwestować. Jestem dumna z tego obiektu. Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji spełniliśmy wasze oczekiwania i stworzyliśmy wam pole do popisu. Teraz czekamy na realizację waszych marzeń w tej sali - podsumowała starosta Alicja Żurawska.

Starosta podziękowała też osobom, dzięki którym udało się sfinalizować inwestycję oraz nagrodziła dwoje utalentowanych sportowców z terenu powiatu - Olimpię Brezę oraz Marcina Łukowicza.

Dodajmy, że początkowo termin realizacji inwestycji miał wynieść trzy lata, jednak udało się ograniczyć ten czas do dwóch lat, z fizycznym okresem wykonania dwunastu miesięcy. Rozpoczęcie prac budowlanych rozpoczęło się bowiem 14 marca 2018 roku, a więc niemal dokładnie rok temu.

Warto również dodać, że koszt jej budowy to około 3,8 mln zł, a więc o milion złotych mniej niż wynosił wstępny kosztorys.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.