Pokazał policjantom nie swoje prawo jazdy - miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów

wtorek, 19 marca 2019 r., 13:15
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 41-letniemu mężczyźnie, który nie tylko prowadził pojazd wbrew orzeczeniu sądu, ale posługiwał się nie swoim prawem jazdy i dowodem osobistym. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek na ulicy Skłodowskiej w Kościerzynie.

- Policjanci ruchu drogowego z Kościerzyny, pełniąc służbę na ulicy Skłodowskiej, zatrzymali do kontroli vw golfa. Podczas kontroli okazało się, że mężczyznę od 2014 roku obowiązuje zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. 41-latek został poinformowany, że popełnił przestępstwo niestosowania się do sądowego zakazu, za które będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Okazało się również, że mężczyzna posługiwał się nie swoimi prawem jazdy i dowodem osobistym. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.