Kolejny bardzo dobry występ piłkarzy ręcznych Zespołu Szkół w Lipuszu

poniedziałek, 18 marca 2019 r., 08:36
fot. nadesłane

W czwartek, 14 marca w hali sportowej przy Zespole Szkół w Lipuszu został rozegrany Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej.

W zawodach wystartowały cztery zespoły: PSP Osieczna - mistrz powiatu starogardzkiego, Gimnazjum Kolbudy - mistrz powiatu Pruszcz Gd. , SP 2 Czersk - mistrz powiatu chojnickiego oraz gospodarz zawodów ZS Lipusz - mistrz powiatu kościerskiego.

Lipuscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze wygrywając wszystkie trzy spotkania i awansowali do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej ,gdzie wystąpi sześć najlepszych zespołów województwa pomorskiego.

Zespoły rozegrały mecze każdy z każdym. W swoim pierwszym meczu zawodnicy z Lipusza wygrali z PSP Osieczna 30:13 prowadząc od początku do końca spotkania. W drugim meczu z Gimnazjum Kolbudy wygraliśmy 29:16 przy należy dodać bardzo ostrą grę rywali z Kolbud , którzy otrzymali czerwoną kartkę i 5 wykluczeń. W ostatnim trzecim meczu zagraliśmy z SP 2 Czersk. Mecz bardzo wyrównany, nasz zespół prowadził cały mecz 2-3 bramkami a w końcówce - ostatniej minucie niewykorzystany rzut karny dla Lipusza oraz niewykorzystana sytuacja sam na sam zawodnika z Czerska zamieniły mecz w horror.

Zakończony szczęśliwie dla zespołu ZS Lipusz zwycięstwem 21:20. Dzięki zwycięstwu w półfinale nasz zespół ZS Lipusz 22 marca br. wystąpi w Finale Wojewódzkim rywalizując o medale najlepszych w Województwie Pomorskim. Gospodarzem Finału jest ZS Lipusz.

Kolejność Końcowa:
1. miejsce ZS Lipusz
2. miejsce SP 2 Czersk
3. miejsce Gimnazjum Kolbudy
4. miejsce PSP Osieczna

nadesłane/UKS Lipusz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.