Szczypiorniści Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna wygrywają z wiceliderem w serii rzutów karnych

niedziela, 17 marca 2019 r., 15:35

W sobotę na parkiecie hali sportowej Sokolnia w Kościerzynie piłkarze ręczni Sokół Porcelany Lubiany Kościerzyna podejmowali wicelidera tabeli KS Stal Gorzów. Emocjonujące spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie wynikiem 22:22. Po serii rzutów karnych dwa punkty za zwycięstwo trafiły do zespołu z Kaszub.

Tego dnia wszyscy fani piłki ręcznej mogli być w pełni usatysfakcjonowani. W sobotnie popołudnie nie zabrakło emocji. Na kościerskich parkietach tego dnia zostały rozegrane dwa mecze. W pierwszym, który odbył się o 15 w Wielkim Klinczu szczypiornistki UKS PCM Kościerzyny, niewielką stratą punktów uległy rywalkom z Chorzowa. Z kolei piłkarze Sokoła Porcelany Lubiana Kościerzyny zapewnili swoim kibicom momentami prawdziwe chwile grozy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się "happy endem", gdyż Kaszubi wygrali z wiceliderem w serii rzutów karnych 3:2.

Początek pierwszej połowy należał do rywali, którzy w dwunastej minucie wypracowali sobie czteropunktową przewagę. Sygnał do odrabiania strat dla kościerzaków dał Adam Konkel zdobywając dwa punkty wykorzystując szanse w rzutach karnych. Na przerwę podopieczni Andrzeja Gryczki schodzili z boiska ze stratą jednego punktu przy wyniku 9:10.

Druga połowa dla drużyny z Kościerzyny zaczęła się zdecydowanie lepiej. W pierwszych minutach za sprawą serii trzech punktów zyskali dwupunktową przewagę nad rywalami. Gorzowianie nie pozostali jednak dłużni i w dalszej części spotkania walka toczyła się punkt za punkt. W pięćdziesiątej piątej minucie wydawało się, że losy tego spotkania są już przesądzone, bowiem drużynie z Gorzowa udało się odskoczyć na trzy punkty. Niespodziewanie w ostatnich dwóch sekundach spotkania Borys Brukwicki z rzutu karnego wywalczył dla drużyny z Kaszub remis 22:22, tym samym doprowadzając do serii rzutów karnych.

W tej części gry niesamowity popis umiejętności bramkarskich dali Artur Kaczmarek i Sebastian Sokołowski, którzy niezwykle skutecznie tego dnia odpierali ataki rywali. Punkty w rzutach karnych dla Kościerzyny zdobyli: Adam Konkel i niezawodny tego dnia Borys Brukwicki autor dwóch bramek w tej serii.

Zadowolenia z wyniku meczu nie krył trener drużyny - Andrzej Gryczka.

- Jestem bardzo zadowolony i dumny z zespołu, który pomimo słabszej pierwszej połowy potrafił się podnieść i szczęśliwie w karnych wywalczyć dwa punkty. To jest w zasadzie mecz o drugie miejsce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem powinniśmy wrócić na druga pozycję. Nie da się ukryć, że to był mecz błędów obydwu drużyn, najprawdopodobniej wynikający ze stawki tego spotkania, co się udzieliło zawodnikom. Całe szczęście dla nas okazał się zwycięskie. Dzisiaj naszą mocną stroną była bramka, chłopaki stanęli na wysokości zadania. - zaznaczał trener Sokół Porcelany Lubiana Kościerzyna.

Kolejne spotkanie w ramach osiemnastej kolejki Sokół zagra na wyjeździe w Tczewie. W sobotę 23 marca podejmie walkę z Samborem Tczew.

Skład zespołu: Artur Kaczmarek, Tomasz Bronk, Maciej Reichel(1), Oskar Męczykowski, Sergiusz Dworaczek(2), Mateusz Babieracki, Jakub Reichel(2), Lukasz Orlich(4), Maciej Dawidowski, Adam Konkel(6), Borys Brukwicki(3), Karol Bednarek, Michał Derdzikowski(3), Sebastian Sokołowski, Aleksander Bronk.