Szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna przegrywają z Chorzowem. "Nie składamy broni... "

niedziela, 17 marca 2019 r., 09:53
fot. SG

W sobotnie popołudnie w Wielkim Klinczu szczypiornistki UKS PCM Kościerzyny w ramach ostatniej kolejki Superligi kobiet podejmowały zespół KPR Ruch Chorzów. Po emocjonującym spotkaniu zawodniczki z Kościerzyny uległy rywalkom 23:25.

Początek pierwszej połowy dwóch ostatnich drużyn z tabeli to walka punkt za punkt. Nadzieje na zwycięstwo dla drużyny z Kaszub dawała seria trzech bramek dzięki, której udało im się wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Rywalki z południa Polski nie pozostawały jednak dłużne. Za sprawą serii czterech bramek i straconego rzutu karnego Natalii Fesdorf podopieczne Dariusza Męczykowskiego na przerwę schodziły ze stratą trzech punktów przy wyniku 10:13.

W drugiej połowie spotkania kościerzyniankom szybko udało się odrobić stratę, doprowadzając do remisu 16:16 po jedenastu minutach. W decydującym momencie meczu zaczęły jednak popełniać błędy. Kary czasowe otrzymały najpierw Aleksandra Dorsz a później Alicja Pękała. Chorzowianki to wykorzystały i zwiększyły swoją przewagę do 21:23. W końcówce meczu gospodynie podjęły jeszcze walkę zyskując ostatni w meczu punkt, było to jednak za mało, aby odwrócić losy rozgrywki. Ostatecznie drużyna UKS PCM Kościerzyna przegrała z rywalkami ze Śląska 23:25.

Spotkanie w Wielkim Klinczu odbywało się w ramach ostatniej 22 kolejki PGNiG Superligi. Zespól UKS jest outsiderem tabeli, a więc w najbliższym czasie czekają go baraże z pierwszoligowymi zespołami o utrzymanie miejsca w superlidze.

- Będziemy walczyć do końca. Nie składamy broni, na pewno będziemy się starali godnie reprezentować Kościerzynę, Kaszuby i Pomorze. W drużynie przeciwniczek bardzo dobry mecz zagrały dzisiaj Iwona Niedźwiedź i Patrycja Chojnacka kadrowiczka. Ruch Chorzów stać na takie zawodniczki, nas nie stać, ale na pewno stać nas na ambicję i dzisiaj dziewczyny to pokazały. Cieszymy się, że ten mecz był emocjonujący dla kibiców do końca. Przed nami kolejne mecze i jestem pełen optymizmu patrząc na postawę dziewczyn. - zapewnia trener UKS PCM Kościerzyna Dariusz Męczykowski.

Uczniowski Klub Sportowy podczas tego sezonu zmagał się z problemami kadrowymi. W nowym sezonie będzie musiał również postarać się o nowych sponsorów.

- Najważniejsze jest dla nas aby nie zdradzić Kościerzyny, Powiatu Kościerskiego. Liczę na to, że zainteresuje się nami miasto, gmina i powiat. Jest przyjęte, że w Superlidze te kwoty sięgają od miliona do trzech milionów złotych. My na takie pieniądze nie liczymy. Graliśmy dzięki naszemu strategicznemu sponsorowi jakim jest pan Eryk Klatt, któremu dziękujemy. Dzisiaj rezygnuje, na pewno nas nie zostawi w całości chce młodzieżą się zajmować, chce nam też pomagać, będzie na pewno sercem z nami. Szukamy tych sponsorów, jednak najważniejsze dla nas jest, aby zostać tu w Kościerzynie, która jest nam bliska. Myślę, że to się da jeszcze skleić. - zdradza selekcjoner drużyny.

Punkty dla UKS PCM Kościerzyny zdobyły:Pękala 6, Haric 5, Fesdorf 5, Dorsz 2, Zawalich 2, Somionka 1, Wicik 1, Gędłek 1.

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.