25 lat więzienia za oblanie benzyną i podpalenie 48-latki

niedziela, 17 marca 2019 r., 10:43
fot. archiwum

Karę 25 lat pozbawienia wolności orzekł gdański sąd wobec 55-latka, który w połowie listopada w Kościerzynie podczas kłótni i w stanie upojenia alkoholowego najpierw oblał benzyną, a potem podpalił swoją 48-letnią konkubinę. Kazimierz K. odpowiadał za usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Jego ofiara po kilku tygodniach od zdarzenia zmarła w szpitalu.

- Sąd Okręgowy w Gdańsku wyrokiem z dnia 13 marca 2019 roku skazał Kazimierza K. na karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Sąd zaliczył oskarżonemu na poczet kary tymczasowe aresztowanie od dnia zatrzymania tj. 18 listopada 2018 roku - informuje sędzia Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.

- Oskarżony pozostaje w areszcie - sąd przedłużył stosowanie tymczasowego aresztowania do 16 lipca 2019 r. - dodaje.

Wyrok jest nieprawomocny.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 18 listopada w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Chojnickiej w Kościerzynie. Z ustaleń śledczych wynika, że podczas kłótni 55-letni mężczyzna oblał 48-letnią kobietę benzyną i ją podpalił. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Mężczyzna został zatrzymany. Był pijany. Wydmuchał około trzy promile alkoholu.

Dwa dni po zdarzeniu 55-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Czyn ten zagrożony jest karą od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku śledczych, orzekając wobec 55-latka trzymiesięczny areszt.

Mimo iż stan ofiary 55-latka po kilku tygodniach uległ poprawie, finał listopadowej kłótni okazał się wyjątkowo tragiczny. Na początku grudnia 48-letnia kobieta zmarła w kościerskim szpitalu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.