Uczniowie Zespołu Szkół w Lipuszu najlepsi w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców

piątek, 15 marca 2019 r., 10:55
fot. nadesłane

W hali sportowej Zespołu Szkół w Lipuszu został rozegrany Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej klasy gimnazjalnej oraz klas VIII i VII SP w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wystartowało 5 najlepszych zespołów z powiatu kościerskiego z Wielkiego Klincza, Karsina, Nowej Karczmy, 6 Kościerzyna oraz gospodarza Lipusza. Uczniowie Zespołu Szkół w Lipuszu zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając złoty medal.

W grupie A zawodnicy z Lipusza pokonali kolejno zespół z Wielkiego Klincza 32:14 oraz zespół z Karsina 32:7. Mecz pomiędzy Karsinem a Wielkim Klinczem zakończył się wynikiem 15:14 dla Karsina.

W grupie B Nowa Karczma wygrała z 6 Kościerzyna 29:13.

W meczu o brązowy medal 6 Kościerzyna wygrała z Karsinem 17:13. W wielkim finale uczniowie Zespołu Szkół w Lipuszu wygrali z Nową Karczmą 20:9. Jako zwycięzcy zawodów powiatowych będą reprezentowali nasz powiat w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w Lipuszu, 14 marca.

W półfinale wystartują mistrzowie powiatów: Pruszcz Gd., Starogard Gd., Chojnice oraz Kościerzyna czyli zespół z Lipusza.

Skład drużyny UKS Lipusz: Groszkowski Kornel, Pepliński Robert, Konrad Kacper, Orzłowski Oskar, Modrzejewski Jakub, Kiedrowski Eryk, Żywicki Kacper, Górski Marek, Laska Bartosz, Muchowski Jakub, Bławat Robert, Błaszkowski Oiwier, Ebertowski Maciej, Rybakowski Jakub.

Ostateczna kolejność:
1. ZS Lipusz
2. SP Nowa Karczma
3. SP 6 Kościerzyna
4. SP Karsin
5. ZK Wielki Klincz

nadesłane/UKS Lipusz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.