Trwa medalowa passa kościerskich karateków

piątek, 15 marca 2019 r., 10:41
fot. nadesłane

Siedem medali zdobyli młodzi, kościerscy karatecy, podczas IX Pomorskiego Turnieju w Karate Tradycyjnym, jaki odbył się w minioną sobotę w hali Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie.

Zawody rozegrane w 43. kategoriach i dwóch konkurencjach, zgromadziły na starcie ponad 250 zawodników reprezentujących 11 klubów z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Kościerski Klub Karate-Do "Seiunchin" reprezentowany był przez następujących zawodników: Helena Koseda, Julia Sadłoch, Amelia Gaszewska, Antonina Czarnowska, Wiktoria Narloch, Zuzanna Grzenkowska, Mikołaj Sadowski, Roch Mazurkiewicz, Leon Lemańczyk, Julian Rekowski, Jakub Liedtke, Mateusz Bronk, Adam Suberlak, Wiktor Stępnik, Paweł Zarębski, Bruno Koseda.

Podopieczni Wojciecha Mrowińskiego i Pawła Liedtke z dużym impetem rozpoczęli zawody, już na początku zdobywając dwa złote medale. W trakcie dalszej części zawodów dorzucili jeszcze trzecie złoto oraz dwa srebrne i dwa brązowe medale. Na wyróżnienie tym razem zasłużył Leon Lemańczyk z sekcji w Lipuszu, który do srebra w konkurencji kumite (wolna walka), dorzucił czwarte, punktowane miejsce w konkurencji kata.

Medale dla kościerskiego klubu zdobyli:
Złote: Helena Koseda, Antonina Czarnowska, Adam Suberlak
Srebrne: Leon Lemańczyk, Mikołaj Sadowski
Brązowe: Jakub Liedtke, Roch Mazurkiewicz
Czwarte miejsca: Julian Rekowski, Leon Lemańczyk

Zawody w Wejherowie, dla starszych zawodników były jedną z eliminacji do Mistrzostw Polski oraz decydowały o powołaniach do kadry województwa. Odbyły się dzięki wsparciu lokalnych samorządów, reprezentowanych podczas zawodów przez wicestarostę wejherowskiego Jacka Thiela i zastępcę prezydenta Wejherowa Arkadiusza Kraszkiewicza.

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.