Zlikwidowano dwie plantacje marihuany - w gminie Karsin i pod Piłą

czwartek, 14 marca 2019 r., 10:18
fot. nadesłane/KWP Gdańsk

Policjanci zlikwidowali kolejne dwie plantacje marihuany. Jedna znajdowała się nieopodal stacji Bąk, drugą pod Piłą. W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby, w tym dwie na terenie powiatu kościerskiego. Podejrzanym grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo przy jednym z zatrzymanych zabezpieczono 3,5 kg narkotyków.

Wspólna akcja funkcjonariuszy z wydziału ds. z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku oraz kościerskich kryminalnych zakończyła się zatrzymaniem trzech osób podejrzanych o uprawę konopi. Plantacje były zlokalizowane na terenie dwóch województw: pomorskiego (nieopodal stacji Bąk w gminie Karsin) oraz wielkopolskiego (w okolicach Piły).

- Pracując nad tą sprawą kryminalni ustalili, że podejrzewani o ten proceder mogą posiadać broń palną. Operacyjni postanowili wejść na tern posesji we wtorek, kryminalni wspierani przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku o godzinie 6. rano siłowo weszli na teren ustalonych posesji. W trakcie działań policjanci zatrzymali trzy osoby, dwóch mężczyzn w wieku 32-lat oraz kobietę w tym samym wieku - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Dwie osoby zostały zatrzymane na terenie gminie Karsin i osadzone w policyjnej izbie zatrzymań Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

- W trakcie przeszukań na dwóch plantacjach policjanci zabezpieczyli łącznie 140 krzaków konopi indyjskich, kilogram marihuany, prawie 1,5 kg amfetaminy, dwie sztuki broni palnej oraz 18 szt. ostrej amunicji - dodaje zespół prasowy KWP w Gdańsku.

W akcji policjantów wspierał funkcjonariusz Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni z psem "Edkiem" wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków.

- Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty uprawy znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zatrzymany 32-latek, u którego policjanci zabezpieczyli 3,5 kg narkotyków usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności - zaznacza Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.