Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie AC?

wtorek, 12 marca 2019 r., 08:33
fot. nadesłane

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia AC wymaga trochę czasu. Trzeba przede wszystkim przejrzeć i sprawdzić dostępne na rynku oferty. Trzeba przeanalizować zakres tych propozycji. Jak wiele jest umów dodatkowych i jak wiele ryzyk są w stanie ochronić, jakie sumy ubezpieczenia są proponowane, a także, jak kształtują się ceny, za podobne pod względem zakresu ubezpieczenia.

Przemyśl zakres

W pierwszej kolejności należy się samemu zastanowić, jaki zakres ochrony będzie tutaj najkorzystniejszy. Na jakie okoliczności samochód ma być zabezpieczony i co powinno wejść w skład wybranego ubezpieczenia.

Takie przygotowanie swoich oczekiwań może bardzo pomóc w dokonaniu ostatecznie właściwego wyboru. Pomocą może tu być wstępne przejrzenie ofert. Dzięki takiej analizie być może nasunie się, czego ubezpieczony oczekuje, a o czym sam nie pomyślał. Może to być swego rodzaju inspiracja. Takie informacje można znaleźć przeglądając ubezpieczenie samochodu z porównywarką oc ubezpieczamy-auto.pl.

Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje bardzo ciekawe pakiety dodatkowe, czy zniżki za połączenie ubezpieczenia z inną ofertą tej samej firmy. To również można wziąć pod uwagę. Z jednej strony jest to dobry sposób na wybranie naprawdę kompleksowej ochrony, z drugiej zaś to sposób na wygenerowanie dla siebie zniżek.

Kalkulacja polisy

Drugą kwestią, po ustaleniu swoich oczekiwań, jest uzyskanie maksymalnie dużej liczby różnorodnych ofert ubezpieczeniowych. Takie rozwiązanie pozwoli na zyskanie kilku ważnych informacji:

• na jaką ochronę można liczyć od ubezpieczyciela;
• jakie dodatki proponuje firma ubezpieczeniowa;
• jaki byłby koszt takiej polisy.

W tym celu warto wykorzystać kalkulator ubezpieczenia auta w ubezpieczamy-auto.pl. Wystarczy jeden raz wprowadzić wszystkie swoje dane i dane swojego ubezpieczanego pojazdu, by w ciągu kilku chwil uzyskać nawet kilkanaście ofert ubezpieczeniowych.

Po otrzymaniu propozycji, ważne by dokładnie je przeanalizować. Pierwsze pytanie, jakie trzeba sobie wówczas postawić brzmi: Czy te oferty spełniają moje oczekiwania? Prawdopodobnie część z nich nie będzie ich spełniać. Będą zbyt ubogie lub zbyt szerokie. Ta należałoby w pierwszej kolejności odrzuć. Dopiero spośród tych, które pasują do wymagań można zacząć wybierać najkorzystniejszą i najbardziej opłacalną.

I tu ważna uwaga, cena powinna być analizowana na końcu. Pierwsze co trzeba porównać, to zakres ochrony. Mimo tego, że po pierwszym przeglądzie to te oferty zostały wybrane, to i tak mogą się one trochę różnić. Chociażby w zakresie sum ubezpieczenia.

I na koniec cena

Ostatnim elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest właśnie cena. To ważne, by nie kierować się ceną w pierwszej kolejności, ponieważ najtańsze ubezpieczenie, w przypadku AC, nie zawsze jest najlepsze. Różnice, które dostrzec można analizując szczegółowo zakres, mogą wskazać, że niewielki wzrost składki gwarantuje znacząco większą ochronę.

Innymi słowy, najlepszą metodą, by znaleźć naprawdę dobre i korzystne ubezpieczenie jest porównanie jego zakresu do proponowanej przez ubezpieczyciela ceny. Oferta, która ten stosunek ma najkorzystniejszy będzie najlepsza i właśnie na to trzeba zwrócić największą uwagę. Ubezpieczenie zbyt tanie może się okazać zbyt okrojone, niepełne. Ubezpieczenie zbyt drogie może poskutkować tym, że ubezpieczony po prostu przepłaci.

Podsumowując, wybierając ubezpieczenie warto zwrócić uwagę na zakres umów dodatkowych, zakres oferowanych sum ubezpieczenia i dopiero na ostatnim etapie, na kwotę składki, jaką trzeba będzie za to ubezpieczenie zapłacić. W przeciwnym razie polisa może nie zostać dobrze dobrana, to nie będzie korzystne rozwiązanie dla samego ubezpieczonego.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.