Nowa Kiszewa. Zderzenie ciężarówki z busem przewożącym niepełnosprawne dzieci

poniedziałek, 11 marca 2019 r., 10:00
fot. AL

Cztery osoby, w tym dwoje niepełnosprawnych podopiecznych, trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowy poranek na trasie Kościerzyna - Stara Kiszewa. MAN zderzył się tam z busem przewożącym niepełnosprawne dzieci.

Do zdarzenia doszło przed godziną 7. na drodze wojewódzkiej nr 214 relacji Kościerzyna - Stara Kiszewa, w rejonie skrzyżowania z drogą w kierunku Wiela.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący MAN-em 40-letni mężczyzna jadąc w kierunku Starej Kiszewy zauważył znajdujący się na poboczu, a częściowo na jezdni bus. Miejsce zdarzenia było oznakowane trójkątem ostrzegawczym. Kierujący MAN-em zaczął gwałtownie hamować, w skutek czego przyczepę ciężarówki wyrzuciło na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzyła w jadący z przeciwnego kierunku busa VW T5 - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, busem przewożone były niepełnosprawne dzieci. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło dwoje podopiecznych w wieku 12 i 18 lat oraz opiekunowie - 51-letni i 50-letni kierujący busem. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie jednak wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do kościerskiego szpitala.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Wielki Klincz, JRG Kościerzyna, zespół ratownictwa medycznego oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.