Happy Kids w Kościerzynie - Szkoła Szczęśliwych Dzieci

poniedziałek, 11 marca 2019 r., 10:00
fot. nadesłane

Szkoła w której szanuje się ucznia, rozwija jego talenty i wspiera w pokonywaniu trudności. Szkoła, w której zdobywanie wiedzy jest fascynującą podróżą, a nie koniecznością.

Lokalizacja i charakter szkoły

Szkoła Podstawowa "Happy Kids" w Kościerzynie funkcjonuje od września 2014. Rozpoczęliśmy naszą działalność w placówce przy ulicy Kupieckiej, gdzie prowadzimy obecnie przedszkole oraz żłobek.

Dwa lata temu przenieśliśmy się do nowego budynku przy ulicy Maczka. Dysponujemy tu kilkunastoma salami dydaktycznymi, dwiema pracowniami komputerowymi, salą teatralną, niewielką salą gimnastyczną oraz stołówką. Teren zielony należący do szkoły ma powierzchnię kilku tysięcy metrów. Pomimo przejścia do dużego i nowoczesnego obiektu zachowaliśmy swój kameralny i rodzinny charakter.

Kadra w szkole Happy Kids

Udało nam się zebrać zespół osób z dużym doświadczeniem, a jednocześnie otwarty na nowe trendy w edukacji. Wsparciem dla kadry nauczycielskiej jest właścicielka Anna Koseda wraz z mamą, Marią Marcińską, wieloletnim pedagogiem oraz byłym dyrektorem publicznej szkoły podstawowej. Razem tworzą "wybuchową" mieszkankę wielkiego entuzjazmu, nowych pomysłów oraz doświadczenia.

Program nauczania

Nasza szkoła ma dokładnie takie same uprawnienia jak każda publiczna szkoła podstawowa i obowiązuje nas taka sama podstawa programowa. Odróżniamy się tym, że nasza oferta edukacyjna jest bogatsza i bardziej zindywidualizowana. Klasy liczą maksymalnie 18 dzieci. W kameralnych klasach łatwiej jest zastosować indywidualne podejście, rozwinąć pasje dziecka oraz pomóc w pokonaniu trudności.

W ramach opieki oferujemy szereg dodatkowych zajęć:

- codzienny kurs języka angielskiego
- klub Młodego Inżyniera
- warsztaty kulinarne
- nauka programowania
- zajęcia z robotyki
- kółko szachowe
- kółko fotograficzne
- zajęcia z karate tradycyjnego
- klub Książki
- kółko matematyczne
- zajęcia wokalne

Część uczniów korzysta w szkole również z indywidualnej nauki gry na fortepianie oraz nauki baletu.

W tym roku rozpoczęliśmy również współpracę ze profesjonalną szkółką narciarską. W ramach białej szkoły przygotowaliśmy naszych podopiecznych do sezonu narciarskiego. Zajęcia odbywały się na stoku Wieżycy w 8-sobowych grupach o różnym poziomie zaawansowania.

Prawidłowa dieta to podstawa
Zdrowe żywienie jest dla nas bardzo w ważne. W tym roku uruchomiliśmy własną kuchnię, która zapewnia nam pełną kontrolę nad doborem produktów i przygotowaniem potraw. Współpracujemy z profesjonalnym dietetykiem, aby jadłospis zawierał zdrowe i zbilansowane posiłki dla dzieci.

Godziny pracy szkoły i organizacja nauki
Zapewniamy opiekę od godziny 6:30 do 17:00. Lekcje w każdej klasie rozpoczynają się od godziny 8:15. Przerwy trwają 15 minut i wszystkie dzieci, które są zdrowe zachęcamy do wychodzenia podczas przerw na świeże powietrze.

Chętnych zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły w Kościerzynie przy ulicy Maczka 30. Telefon: 607 66 33 11 lub 58 686 33 11

www.sphappykids.pl
www.facebook.com/SPHappyKids

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.