Medalowy występ kościerskich karateków w Pile

wtorek, 5 marca 2019 r., 11:06
fot. nadesłane

Cztery medale zdobyli młodzi, kościerscy karatecy podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Karate Tradycyjnego w Pile, jaki rozegrany został w minioną sobotę.

Zawody objęte patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz prezydenta miasta Piła, zgromadziły na starcie ponad 300. zawodników reprezentujących 17 klubów z województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, mazowieckiego i pomorskiego. W tych silnie obsadzonych zawodach Kościerski Klub Karate-Do "Seiunchin", reprezentowany był przez następujących zawodników: Roch Mazurkiewicz, Jakub Zwolakiewicz, Antoni Gdaniec, Hubert Mrowiński, Julian Rekowski, Julia Sadłoch, Amelia Gaszewska, Monika Pałubicka, Jakub Liedtke, Leszek Zwolakiewicz, Mateusz Bronk, Aleksander Gdaniec, Antonina Czarnowska, Mikołaj Sadowski.

Wychowankowie trenera Wojciecha Mrowińskiego godnie reprezentowali region kościerski na ziemi wielkopolskiej. Spisali się na miarę swoich możliwości, choć w kilku przypadkach dała znać o sobie trema startowa, pozbawiająca naszych reprezentantów pozycji medalowych. Na wyróżnienie zasłużył Roch Mazurkiewicz, który po ubiegłorocznym zwycięstwie w Pucharze Polski Dzieci, kontynuuje złotą, medalową passę, nie schodząc w kolejnych zawodach z najwyższego stopnia podium. Niespodziankę sprawił Mateusz Bronk, który nie będąc faworytem uplasował się na drugim miejscu.

Lokaty wywalczone przez kościerskich karateków:
Złoty medal: Roch Mazurkiewicz
Srebrne medale: Antonina Czarnowska, Mateusz Bronk
Brązowy medal: Antoni Gdaniec
Czwarte miejsca: Mikołaj Sadowski, Leszek Zwolakiewicz

Młodzi karatecy z Kościerzyny, już w najbliższy weekend będą mieli okazję do zdobycia kolejnych medali, gdyż wystartują w Wejherowie w Pomorskim Turnieju Karate Tradycyjnego. Medale i dyplomy wręczał I zastępca Prezydenta miasta Piła Krzysztof Szewc.

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.