Dał się oszukać. Kliknął w linka i stracił 7.000 zł

wtorek, 5 marca 2019 r., 10:58
fot. archiwum

Tym razem ofiarą internetowych oszustów został 27-letni mężczyzna, który odpowiedział na wiadomość o dopłacie kilkunastu złotych za usługę kurierską. Zamiast 15 zł z kontra zniknęło mu ponad 7.000 zł.

Policyjne statystyki uzupełniły się o kolejne internetowe oszustwo. Na Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie zgłosił się 27-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, któremu z konta bankowego zniknęło kilka tysięcy złotych.

-27-letni mężczyzna otrzymał smsa o dopłacie 15 zł za usługę kurierską. Kliknął w linka podanego w wiadomości, zalogował się do swojego konta bankowego i przelał wskazaną kwotę. Jak się później okazało, z konta zniknęło mu około 7.000 zł - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jest to już kolejny takie przypadek, jaki w ostatnich tygodniach odnotowali kościerscy policjanci. Funkcjonariusze wszczęli postępowania w tych sprawach, ale też po raz kolejny przestrzegają jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.

- Jeśli otrzymamy informację o tym, że zalegamy z płatnościami, kontaktujmy się bezpośrednio z operatorem lub poprzez operatora, a nie za pośrednictwem otrzymanej wiadomości. Nigdy nie udostępniajmy swoich danych osobom nieupoważnionym. Zachowajmy ostrożność podczas używania karty bankowej czy kredytowej, wpisywania pinu przy dokonywaniu różnych transakcji. Nie wchodźmy na podejrzanie wyglądające linki, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie - radzi asp. Piotr Kwidziński.

- Oszuści działają na różne sposoby. Zdarzały się już takie przypadki, że po dokonaniu zakupu w sieci, klienci otrzymywali maile z numerem karty kredytowej różniącym się jedynie jedną cyfrą z prośbą o potwierdzenie numeru bądź podanie pinu - zaznacza.

Jak dodaje, wszystkie takie przypadki należy zgłaszać do rzeczników konsumentów lub na Policję.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.