Kościerzyna. Wypadek podczas wyprzedzania. Nie żyje dwumiesięczne dziecko, pięć osób rannych

poniedziałek, 4 marca 2019 r., 15:17
fot. AL

Sześć osób, w tym dwoje dzieci trafiło do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na trasie Kościerzyna - Łubiana. Kierujący passatem 29-latek podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z renault. Droga jest zablokowana. Objazd w obu kierunkach prowadzony jest przez Szarlotę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 14. na drodze krajowej nr 20 na odcinku między Kościerzyną a Łubianą.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierując VW Passatem 29-letni mężczyzna jadąc w kierunku Kościerzyny podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku renault, którym kierował 61-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. 29-latek podróżował wraz z pasażerką i dwojgiem dzieci. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Trwa wyjaśniania szczegółowych okoliczności i przyczyny wypadku. Na czas wykonywania czynności ruch, na odcinku na którym doszło do zdarzenia, był zablokowany.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Łubiana, JRG Kościerzyna oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Aktualizacja - godzina 20.

Jak informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, niestety mimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować życia jednemu z dzieci. Dwumiesięczne dziecko zmarło w szpitalu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.