Kaszëbskô Prziroda cz. 2 - reportaż o kaszubskiej naturze - zobacz zwiastun

środa, 2 stycznia 2019 r., 10:00

Kim jest Borowa Ciotka? Jakie wyjątkowe gatunki zwierząt w skali Europy zamieszkują Lasy Mirachowskie? Dlaczego myśliwi strzelają do lisów i organizują pokot? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w drugiej części reportażu Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza pt."Kaszëbskô Prziroda".

Bogate dziedzictwo przyrodnicze Kaszub to temat drugiej części reportażu, którego premiera miała miejsce w czwartek w serwisie YouTube oraz w portalach Kartuzy.info oraz Koscierski.info.

Dzisiaj można obejrzeć zwiastun reportażu.

W filmie wypowiadają się: Sławomir Rubacha - ornitolog, prezes Stowarzyszenia Ochrony Sów, Zdzisław Kamieniecki z Zarządu Okręgowego PZŁ w Gdańsku oraz Józef Kitowski członek Koła Łowieckiego Drop. Ponadto w filmie można zobaczyć liczne zdjęcia przyrody.

Reportaż powstał na zlecenie Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Mirachowskiej w ramach operacji pt. "Zachowanie dorobku kulturowego Kaszub i promocja języka kaszubskiego poprzez wyprodukowanie serii filmów dokumentalnych i ich promocja w internecie" współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.