Do wakacji nowy plac zabaw nad jeziorem w Wielu

niedziela, 3 marca 2019 r., 09:08
fot. nadesłane/UG Karsin

W środę, 20 lutego br. otwarto oferty złożone w przetargu na budowę nowego placu zabaw przy plaży w Wielu. Na sfinansowanie tego zadania samorząd zamierzał przeznaczyć 300.000 zł, z czego 125.000 zł stanowić będzie unijne dofinansowanie pozyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Morenka".

Do przetargu stanęło pięć firm, z których tylko dwie złożyły oferty mieszczące się w założonej przez gminę kwocie. Obecnie trwa ich analiza, która ma wyłonić zwycięzcę przetargu. Zgodnie z projektem nawierzchnia placu zabaw wykonana zastanie z miękkiego poliuretanu.

W skład wyposażenia wejdzie dziewięć przyrządów do zabawy i rozwijania sprawności fizycznej tj. huśtawki, karuzele, bujaki, zestawy zabawowe i góra wspinaczkowa. Zamontowane zostaną też ławki metalowe, a dojście do placu zabaw oraz teren gdzie znajduje się siłownia dla dorosłych wyłożone zostaną kostką betonową.

Na zrealizowanie zadania wykonawca będzie miał czas do połowy czerwca br.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.