Nowy autobus dla szkoły w Wielu

sobota, 2 marca 2019 r., 09:45
fot. nadesłane/UG Karsin

Szkoła Podstawowa w Wielu otrzymała nowy autobus. Nowy nabytek może przewieźć maksymalnie 39 pasażerów. Posiada wygodne fotele oraz bogate wyposażenie z klimatyzacją oraz zestawem audiowizualnym włącznie, co z pewnością zapewni podróżnym większy komfort niż w dotychczas używanym gimbusie marki Jelcz.

Rozstrzygnięto przetarg na zakup autobusu dla Szkoły Podstawowej w Wielu. Na ten cel gmina zamierzała przeznaczyć kwotę do 200.000 zł. Do przetargu przystąpiły dwie firmy, z których korzystniejszą i mieszczącą się w założonej kwocie ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ryszarda Oszywy z Bodzentynia. Oferta drugiej firmy opiewała na 221.400 zł, w związku z czym przekraczała przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia kwotę.

Zwycięzca przetargu zaoferował autobus marki Temsa Opalin produkowany na licencji MAN wyprodukowany w 2009 roku. Pojazd może przewieźć maksymalnie 39 pasażerów. Posiada wygodne fotele oraz bogate wyposażenie z klimatyzacją oraz zestawem audiowizualnym włącznie, co z pewnością zapewni podróżnym większy komfort niż w dotychczas używanym gimbusie marki Jelcz. Podpisano już umowę ze zwycięzcą przetargu i obecnie trwa załatwianie formalności związanych z rejestracją pojazdu.

Do eksploatacji autobus ma zostać włączony z początkiem marca.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.