Miała dopłacić 1,39 zł. Z jej konta zniknęło ponad 600 zł

piątek, 1 marca 2019 r., 09:25
fot. archiwum

Otrzymała smsa z informacją, że zalega z niewielką kwotą pieniędzy. Kliknęła w otrzymany link. Z konta zniknęło jej około 600 zł. Mieszkanka gminy Kościerzyna jest kolejną ofiarą tej metody oszustów. Kościerscy policjanci po raz kolejny przestrzegają jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.

W czwartek na Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie zgłosiła się mieszkanka gminy Kościerzyna, która poinformowała stróżów prawa o tym, że z konta bankowego zniknęły jej pieniądze.

- Mieszkanka gminy Kościerzyna powiadomiła nas, że trzymała smsa o tym, że ma do uregulowania niewielką płatność, dokładnie 1,39 zł. Kobieta zalogowała się poprzez tę wiadomość. Z jej konta zniknęło około 600 zł - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, na komendę zgłosiła także inna mieszkanka powiatu kościerskiego, która z kolei otrzymała do zapłaty fakturę na kwotę 2.000 zł tytułem uregulowania płatności za zakupiony aparat fotograficzny.

Jest to już kolejny takie przypadek, jaki w ostatnich tygodniach odnotowali kościerscy policjanci. Funkcjonariusze wszczęli postępowania w tych sprawach, ale też przestrzegają jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.

- Jeśli otrzymamy informację o tym, że zalegamy z płatnościami, kontaktujmy się bezpośrednio z operatorem lub poprzez operatora, a nie za pośrednictwem otrzymanej wiadomości. Nigdy nie udostępniajmy swoich danych osobom nieupoważnionym. Zachowajmy ostrożność podczas używania karty bankowej czy kredytowej, wpisywania pinu przy dokonywaniu różnych transakcji. Nie wchodźmy na podejrzanie wyglądające linki, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie - radzi asp. Piotr Kwidziński.

- Oszuści działają na różne sposoby. Zdarzały się już takie przypadki, że po dokonaniu zakupu w sieci, klienci otrzymywali maile z numerem karty kredytowej różniącym się jedynie jedną cyfrą z prośbą o potwierdzenie numeru bądź podanie pinu - zaznacza.

Jak dodaje, wszystkie takie przypadki należy zgłaszać do rzeczników konsumentów lub na Policję.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.