Andrzej Wronikowski nowym radnym Rady Miasta Kościerzyna

czwartek, 28 lutego 2019 r., 09:55
fot. AL

Andrzej Wronikowski uzupełnił skład Rady Miasta Kościerzyna. Podczas środowej sesji złożył ślubowanie. Mandat radnego objął po Krzysztofie Jarońcu, który z końcem stycznia na znak protestu odszedł z rady.

Już po raz drugi w tej kadencji uzupełniony został skład Rady Miasta Kościerzyna. Po rezygnacji z funkcji radnego Tomasza Nadolnego, który objął stanowisko wiceburmistrza, do rady pod koniec stycznie dołączył Roman Gołuński.

Rada Miasta Kościerzyna w pełnym składzie działała jednak niedługo. Dzień po ślubowaniu radnego Gołuńskiego, mandatu zrzekł się bowiem Krzysztof Jaroniec - radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Powodem odejścia było brak współpracy w radzie.

- Oddałem mandat radnego też poniekąd dla dobra rady miasta. Może radni zaczną współpracować ze sobą, a nie dzielić się na opozycję i koalicję. Jako przewodniczący komisji rewizyjnej nie mogłem sobie pozwolić na to, aby były jakieś sugestie, że reprezentuję stronę burmistrza czy jakiejś koalicji, której de facto nie ma. Na przewodniczącego komisji wybrano mnie większością głosów, szkoda, że pozostałych radnych na tym głosowaniu nie było - wyjaśniał pod koniec stycznia Krzysztof Jaroniec.

Wakat po radnym uzupełniła kolejna osoba z listy Prawa i Sprawiedliwości, która otrzymała największą liczb głosów, a więc Andrzej Wronikowski. Ślubowanie złożył podczas środowej sesji.

- Chciałbym podziękować wszystkim tym wyborcom, którzy na mnie zagłosowali. Dzięki temu mogę uczestniczyć w pracy na rzecz dobra miasta Kościerzyny. Bardzo dziękuję - mówił radny Andrzej Wronikowski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.