GOKSiR podsumowuje ferie w gminie Nowa Karczma

czwartek, 28 lutego 2019 r., 09:26
fot. nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji i Gminna Biblioteka Publiczna w Nowej Karczmie w czasie tegorocznych ferii zimowych przygotowali liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

W pierwszy dzień ferii sala GOKSIR zamieniła się w fabrykę lizaków. Te kreatywne zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdy uczestnik wykonał samodzielnie swojego lizaka. Warsztaty te pozwoliły przenieść się do krainy słodkości, którą uwielbiają nie tylko dzieci ale i również dorośli. W czasie zajęć nie należało pomijać również dorosłych, którzy z wielką satysfakcją i radością wykonali samodzielnie swojego lizaka.

Kolejne dzień ferii i kolejne kreatywne warsztaty. Tym razem były to breloki z foli termokurczliwej. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i okazały się doskonałym pomysłem na spędzenie czasu wolnego lub zrobienie miłego prezentu dla kogoś bliskiego. Każdy uczestnik malował wybrany obrazek. Niektóry korzystali ze szablonów, inni narysowali swoje autorskie wzory, po zakończonym kolorowaniu wypaliliśmy w piekarniku wykonane prace i powstały piękne breloczki.

Jedną z liczniejszych atrakcji były spotkania z teatrem. Na występy zaprosiliśmy aktorów z Grupy Artystycznej Krak-Art z Krakowa, którzy wystawili przedstawienia: "Nowe przygody Doktora Dolittle", "Lodowa Kraina" oraz "Jaś i drzewo fasoli.". Spektakle te przeniosły widzów w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Największą frajdą dla małych widzów była możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia spektaklu teatralnego. Zabawne improwizacje słowne artystów budziły także śmiech wśród rodziców.

"Moja eko torba" to kolejne zajęcia, na które mogliśmy zaprosić dzieci i rodziców. Uczestnicy warsztatów mieli okazję wykazać się dużą inwencją twórczą. Zajęcia te pozwoliły na rozwinięcie wyobraźni, odkrycie swoich zdolności manualnych, a przede wszystkim były wspaniałą zabawą. Wykonane eko - toby były prześliczne i jedyne w swoim rodzaju.

Mamy nadzieję, że ferie spędzone wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminną Biblioteką Publiczną przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pozwoliły na rozwinięcie wyobraźni, odkrycie swoich zdolności manualnych, a przede wszystkim były wspaniałą zabawą i na długo pozostaną miłym wspomnieniem.

nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.