Miał przy sobie 300 "działek" amfetaminy - 21-latek w rękach policji

środa, 27 lutego 2019 r., 11:22
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi, który nie tylko prowadził pod wpływem środków odurzających, ale znaleziono też u niego blisko 300 "działek" amfetaminy. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek tuż po północy w Nowej Karczmie. Policjanci Posterunku Policji w Liniewie zatrzymali do kontroli volkswagena, za kierownica którego siedział 21-latek.

- 21-letni kierujący był bardzo pobudzony. Policjanci sprawdzili kierującego na zawartość narkotyków. Okazało się, że prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy. Mundurowi sprawdzili również samego mężczyznę i znaleźli blisko 300 działek amfetaminy i metaamfetaminy. 21-latek, mieszkaniec naszego powiatu, spędził noc w policyjnym areszcie - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. O jego losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.