Dzienny Dom Pobytu Senior + w Kościerzynie oficjalnie oddany do użytku

wtorek, 26 lutego 2019 r., 15:44
fot. AL

Kościerscy seniorzy zyskali miejsce do spotkań. W Kościerzynie powstał bowiem Dzienny Dom Pobytu Senior +. Uroczystość oficjalnego otwarcia odbyła się we wtorkowe przedpołudnie. Kościerska placówka jest drugą tego typu instytucją w powiecie.

Kolejny Dzienny Dom Pobytu Senior + w powiecie otwarty. Po gminie Stara Kiszewa nadszedł czas na miasto Kościerzyna. Kościerska placówka działa od lutego, jednak oficjalne jej otwarcie nastąpiło we wtorkowe przedpołudnie.

- Po długich zabiegach i staraniach wielu osób, zaangażowaniu i wysiłku wielu sympatyków i zwolenników tej formy wsparcia dziś możemy oficjalnie otworzyć Dzienny Dom Pobytu Senior + w Kościerzynie - mówiła Sylwia Trzebiatowska-Glok, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie.

- Spotykając się w tym miejscu będziecie mieli tę radość ofiarowania siebie nawzajem. To piękny dar - być dla siebie. Niech ten cza, który tu będziecie spędzali ze wszystkimi tymi, którzy będą wam posługiwać, będzie szczególnym darem zatrzymania się, zamyślenia i wzajemnej troski o siebie, żebyście czuli się tu dobrze - podkreślał prałat ks. Antoni Bączkowski.

- Najbardziej cieszę się z tego, że możemy się spotkać, wymienić uśmiechem. To jest najważniejsze. Dopóki w ten sposób, razem, będziemy funkcjonować w tym społeczeństwie, w naszej małej ojczyźnie, to osiągniemy takie cele, jak ten dzisiejszy - wybudowanie domu Senior +, czy budynku socjalnego - zaznaczał z kolei burmistrz Kościerzyny Michał Majewski.

Dzienny Dom Seniora umożliwi aktywne uczestnictwo 15 seniorów z terenu miasta Kościerzyna w życiu społecznym. Na ten cel przeznaczono budynek przy ul. 8 Marca 41/42. Dzienny Dom "Senior+" ma funkcjonować jako ośrodek wsparcia osób starszych, nieaktywnych zawodowo o niskiej dochodowości.

Głównym celem Dziennego Domu "Senior +" jest umożliwienie i wzmocnienie aktywności seniorów ich dobrej sprawności psychofizycznej koniecznej do samodzielnego funkcjonowania. Placówka została wyposażona m.in. w pomieszczenie do terapii indywidualnej, biblioteczkę, pomieszczenie do odpoczynku i relaksu z miejscami do leżenia, pokój telewizyjny z komputerem i dostępem do Internetu. Cały budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Powstanie placówki było możliwe dzięki rządowemu dofinansowaniu w ramach programu Senior +.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.