Cztery medale Pucharu Świata dla UKS Manta Kościerzyna

poniedziałek, 25 lutego 2019 r., 12:48

Złoto, dwa srebra i brąz wywalczyli zawodnicy UKS Manta Kościerzyna podczas odbywających w weekend na Węgrzech zawodach World Cup Finswimming. Co więcej Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz, zostali najlepszymi polskimi zawodnikami, a kościerski klub najlepszym polskim klubem podczas tej rundy Pucharu Świata.

Za nami pierwsze w tym roku zawody zawody World Cup Finswimming, które odbyły się miniony weekend w Eger na Węgrzech. Wystartowało w nich 478 zawodników z 17 krajów, rywalizujących w kategorii senior +18 i junior 12-17 lat.

Polskę w tej rundzie Pucharu Świata reprezentował Uczniowski Klub Sportowy Manta Kościerzyna oraz kluby z Chodzieży, Jastrzębia Zdroju, Olecka, Olsztyna i Władysławowa.

- Po raz pierwszy w historii klubu nasi zawodnicy podczas stojących na bardzo wysokim poziomie zawodów Pucharu Świata zdobyli cztery medale: złoty, dwa srebrne i brązowy. Po jednym medalu zdobyły kluby z Olecka i Chodzieży - informuje kościerski klub.

- Szymon Kropidłowski zdobył złoty medal na 50 Bf i srebrny medal na 100Bf w kategorii junior, natomiast nasz senior Marcin Łukowicz zdobył brązowy medal na 50 Bf i srebrny medal na 100Bf. W pierwszej dziesiątce uplasowali się: Damian Kutela 4 miejsce na 50 Sf i 6 miejsce na 50 AP,
Szymon Kropidłowski 5 miejsce na 200 Bf i Marcin Łukowicz 6 miejsce na 200 Bf - kontynuuje.

Warto także zaznaczyć, że zawodnicy UKS Manta Kościerzyna Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz są najlepszymi polskimi zawodnikami, a kościerski klub najlepszym polskim klubem podczas tej rundy Pucharu Świata.

UKS Manta Kościerzyna reprezentowało 10 wybranych przez trenerów zawodników.