Był pijany. Wpadł, bo wyprzedzał na podwójnej ciągłej

poniedziałek, 25 lutego 2019 r., 11:20
fot. archiwum

Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali kościerscy policjanci. 34-latek wpadł, bo wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

Do obu zatrzymań doszło w sobotę. Około godziny 8.40 kościerscy funkcjonariusze zatrzymali w Kościerskiej Hucie Skodę Fabię, za kierownica której siedział 34-letni mieszkaniec Kościerzyny. Jak podaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński, powodem zatrzymania było, że kierujący skodą wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

Z kolei około godziny 13. w Karsinie na ulicy Dworcowej policjanci zatrzymali do kontroli Audi A8, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Karsin. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu blisko 1,5 promila alkoholu.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.