Pół tysiąca zawodników na starcie VIII Biegu Morsa

niedziela, 24 lutego 2019 r., 15:46
fot. AL

Bieg Morsa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku na starcie ósmej już edycji biegu pojawiło się ponad 500 zawodników z różnych zakątków Pomorza i nie tylko, którzy mierzyli się w Biegu Morsa, Marszu Nordic Walking i Biegu Niedźwiedza Polarnego.

Ponad 500 morsów i miłośników aktywnego wypoczynku zjawiło się w niedzielę Garczynie, by wziąć udział w VIII Biegu Morsa. Wśród uczestników znaleźli się członkowie wielu klubów morsa z różnych zakątków Polski Północnej. Nie brakło jednak i indywidualnych pasjonatów biegów i nordic walking.

W tym roku już po raz czwarty odbył się Bieg Niedźwiedzia Polarnego, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę miłośników mocnych doznań. W obuwiu, stroju kąpielowym, czapce i rękawiczkach w ponad czterokilometrową trasę wyruszyło około 120 osób.

- Morsuję od pięciu lat. W Biegu Morsa uczestniczę po raz trzeci. Urzekła mnie atmosfera, która towarzyszy imprezie. W tym roku odważyłam się wystartować w Biegu Niedźwiedzia Polarnego. Super sprawa. Polecam. Za rok na pewno znów pobiegnę - podkreśla pani Sabina.

- Fajna zabawa, super ludzie i wyjątkowa atmosfera. Pasją do morsowania zaraziła mnie żona. Wspólnie morsujemy już od dwóch lat. W Biegu Morsa wystartowaliśmy po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni - mówi z kolei pan Daniel.

Po biegach i marszobiegu nadszedł czas na punkt kulminacyjny imprezy, a więc skok do lodowatej wody.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania i marszu Nordic Walking jako jednej z form rekreacji ruchowej, a także promocja morsowania jako zdrowego stylu życia. Jej organizatorami byli: Kościerski Klub Morsa Forrest Gump i gmina Kościerzyna przy współpracy z Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.

Wyniki VIII Biegu Morsa:

Bieg Niedźwiedzia Polarnego - kobiety:
1. miejsce - Wiktoria Naczk (Lębork)
2. miejsce - Iwona Hinc (Żukowo-Borkowo)
3. miejsce - Helena Stoltmann (Dziemiany)

Bieg Niedźwiedzia Polarnego - mężczyźni:
1. miejsce - Piotr Brzozowski (Sławno)
2. miejsce - Rafał Toporek (Przodkowo)
3. miejsce - Przemysław Jasiłek (Radawnica)

Bieg Morsa - kobiety:
1. miejsce - Weronika Lizakowska (Kościerzyna)
2. miejsce - Kamila Grzonka (Bytonia)
3. miejsce - Natalia Ruchlewicz (Sztum)

Bieg Morsa - mężczyźni:
1. miejsce - Daniel Pek (Skorzewo)
2. miejsce - Miłosz Kuczkowski (Wielki Klincz)
3. miejsce - Kamil Wołoszyk (Kościerzyna)

Marsz Nordic Walking - kobiety:
1. miejsce - Wiktoria Naczk (Lębork)
2. miejsce - Iwona Hinc (Żukowo-Borkowo)
3. miejsce - Helena Stoltmann (Dziemiany)

Marsz Nordic Walking - mężczyźni:
1. miejsce - Piotr Brzozowski (Sławno)
2. miejsce - Rafał toporek (Przodkowo)
3. miejsce - Przemysław Jasiłek (Radawnica)

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.