Kościerzyna. Sąsiad uratował życie 26-latce

środa, 20 lutego 2019 r., 10:51
fot. archiwum

Pozostawiła garnek na kuchence gazowej. Doszło do pożaru. Z jej mieszkania zaczęły wydobywać się kłęby dymu. Zareagował sąsiad, który ewakuował 26-letnią kobietę z zadymionego pomieszczenia. Wezwana na miejsce straż ugasiła zaś pożar. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

Zgłoszenie o zdarzeniu przy ulicy Staszica w Kościerzynie dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał we wtorek około godziny 14.25. Jak informuje st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik kościerskiej straży, na miejscu pracowało pięć zastępów straży z PSP Kościerzyna.

Pożar nastąpił w kuchni przy kuchence gazowej. 26-letnia kobieta najpewniej pozostawiła garnek na włączonej kuchence gazowej. Doszło do pożaru. Wskutek niego zniszczeniu uległo częściowo pomieszczenie kuchenne wraz z umeblowaniem i wyposażeniem. Poszkodowana została jedna osoba.

- Jeszcze przed przyjazdem zastępu straży pożarnej sąsiad 26-latki ewakuował ją z zadymionego mieszkania - dodaje st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie.

Jak informuje poszkodowana, sąsiad uratował jej życie.

- Zostawiłam gotujący się garnek na kuchence gazowej i przysnęłam. Zgodnie z tym, co stwierdzili lekarze wystarczyło od jednej do maksymalnie trzech minut, abym się udusiła. To właśnie pan Łukasz zaryzykował własne życie i wyciągnął mnie z zaczadzonego mieszkania, za co jeszcze raz mu dziękuję - dziękuję pani Joanna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.