Wiemy, kto w tym roku wystąpi na Truskawkobraniu!

wtorek, 19 lutego 2019 r., 12:18

Już 6 lipca odbędzie się jedna z największych imprez plenerowych na Kaszubach. Odbywające się od kilkudziesięciu lat święto truskawki corocznie przyciąga na Złotą Górę tysiące osób - zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów. Impreza słynie nie tylko z przesłodkich owoców, które są oferowane na licznych stoiskach, ale też z ciekawych koncertów. Wiemy już, jakie gwiazdy pojawią się na scenie nad Brodnem Wielkim w tym roku.

Gwiazdami tegorocznego Truskawkobrania będą Grzegorz Hyży i Roksana Węgiel.

- W tym roku na Truskawkobraniu wystąpi Grzegorz Hyży, bo ten artysta jeszcze u nas nie koncertował. To jeden z czynników, które bierzemy pod uwagę, zapraszając gwiazdy na Truskawkobranie. Grzegorz Hyży jest muzykiem znanym, cenionym i lubianym - powiedziała Aleksandra Maciborska-Pytka, dyrektor Kartuskiego Centrum Kultury.

Grzegorz Hyży jest finalistą trzeciej edycji programu X Factor. W 2014 roku wydał swój pierwszy studyjny album "Z całych sił", z którego pochodzą przeboje takie jak "Na chwilę" czy "Wstaję". W 2017 roku ukazała się kolejna płyta z hitami takimi jak: "Pod wiatr", "O Pani!", "Noc i dzień" i "Niech pomyślą, że to ja".

Roksana Węgiel to nastolatka, która w ubiegłym roku zwyciężyła pierwszą polską edycję The Voice Kids (2018) oraz 16 edycję Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Podczas występu w Mińsku wykonała utwór "Anyone I Want to Be", który jest dziś hitem. Czternastolatka w ubiegłym roku wydała swój pierwszy album pt. "Roxie". Z niego pochodzą utwory takie jak "Żyj" i "Obiecuję".

- Roksana Węgiel cieszy się obecnie ogromną popularnością. Jej terminarz koncertów na ten rok jest pełen, udało nam się jednak wstrzelić w termin i wystąpi u nas - dodaje dyrektor KCK.

Truskawkobranie w tym roku odbędzie się 6 lipca i potrwa, tak jak dwie poprzednie edycje, jeden dzień.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.