Pierwsza wygrana szczypiornistek UKS PCM Kościerzyna w superlidze kobiet

wtorek, 19 lutego 2019 r., 11:24

W sobotnie popołudnie drużyna UKS PCM Kościerzyna na hali sportowej "Sokolnia" w Kościerzynie podejmowała zespół KPR Jelenia Góra. Kościerskie szczypiornistki dostarczyły swoim kibicom sporo emocji, wygrywając z jeleniogórzankami 28:27.

Zespół UKS PCM Kościerzyna to jedyna na Pomorzu drużyna szczypiornistek grająca w superlidze. Mimo sporych problemów kadrowych w ostatnim czasie (odejście Kingi Gutkowskiej) podopiecznym Dariusza Męczykowskiego udało się przerwać złą passę porażek i wygrać pierwszy w tym sezonie mecz superligi w ramach siedemnastej kolejki.

Początek pierwszej połowy raczej nie dawał nadziei kibicom na zwycięstwo. Gospodynie w pierwszych minutach przegrywały z rywalkami 1:4. Dopiero w szesnastej minucie spotkania za sprawą serii czterech bramek Amelii Zawalich, kościerzyniankom udało się wyjść na prowadzenie, którego nie oddały do końca pierwszej połowy. Na przerwę zawodniczki UKS PCM Kościerzyna schodziły z dwupunktową przewaga i wynikiem 16:14.

Po zmianie stron, dzięki celnym rzutom Alicji Pękały, Joanny Gędłek i Weroniki Sus kościerzyniankom udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Od tego momentu mimo dużej mobilizacji gości gospodynie nie oddały już prowadzenia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:27.

Zadowolenia z wyniku meczu nie kryje szkoleniowiec drużyny - Dariusz Męczykowski.

- Wygrana z Jelenią Górą to wielka zasługa moich zawodniczek, którym bardzo dziękuję za zaangażowanie, ciężką pracę która zaczyna owocować - napisał na swoim profilu społecznościowym trener UKS PCM Kościerzyna.

- Wielki szacunek dla kibiców i naszych fanów oraz zawodniczek bez których nie byłoby tych wszystkich sportowych emocji w powiecie kościerskim. Cieszy nas fakt, że zakwalifikowaliśmy się do elitarnego grona pierwszej 8 Pucharu Polski. Dziękuję tym, którzy się do tego przyczynili. Przez nasze sukcesy promujemy Kościerzynę, Kaszuby i całe Pomorze - podsumowuje Dariusz Męczykowski.