Ruszył Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej

poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 09:04
fot. archiwum

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W ramach prowadzonej już po raz kolejny akcji, w komendach Policji, sądach i prokuraturach trwają dyżury. Tam osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

Inicjatorem akcji "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi. W tym roku działania te, podobnie jak w latach ubiegłych, polegają przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych ofiarom przestępstw.

- Wszystkie zainteresowane osoby zapraszam do siedziby Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie przy ul. Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców 1. W dniach od 18 do 24 lutego w godzinach od 9 do 15., a w poniedziałek dodatkowo do godziny 17. będą udzielane informacje na temat uprawnień przysługujących pokrzywdzonym - informuje Izabela Niewiadomska, zastępca Prokuratora Rejonowego w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.