Golfem zatrzymał się na skarpie - wydmuchał 3 promile alkoholu!

poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 08:55
fot. archiwum

Otrzymali zgłoszenie, że trasą Nowa Karczma - Szumleś Szlachecki może poruszać się pijany kierowca. Gdy policjanci dotarli na miejsce, golf znajdował się już na przydrożnej skarpie. Kierujący nim 42-latek wydmuchał prawie 3 promile alkoholu. To jednak nie jedyny zatrzymany w weekend amator jazdy na podwójnym gazie.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w sobotę. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że trasą Nowa Karczma - Szumleś Szlachecki porusza się gol, którego kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

- We wskazane miejsce natychmiast kierowano policjantów z posterunku w Liniewie. Gdy dotarli golf znajdował się na skarpie przy drodze gruntowej. Kierującego pojazdem poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 42-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego wydmuchał blisko trzy promile alkoholu - podaje Mateusz Czucha z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Jak dodaje, mężczyzna posiadał też zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielę z kolei w ręce funkcjonariuszy na ulicy Przemysłowej w Kościerzynie wpadł kierujący fiatem ducato obywatel Ukrainy. W jego przypadku alkomat wskazał 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.