Tragiczny wypadek w Olpuchu - nie żyją dwie osoby. Trzy, w tym dwoje dzieci, trafiły do szpitala

niedziela, 17 lutego 2019 r., 23:13

W niedzielę wieczorem doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Olpuchu. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe. Zginęły dwie osoby.49-letni mężczyzna i 46-letnia kobieta - oboje mieszkańcy powiatu kartuskiego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na trasie Olpuch-Wdzydze Tucholskie.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący seatem 21-letyni mieszkaniec powiatu kościerskiego na prostym odcinku drogi jadąc w kierunku Wdzydz Tucholskich z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka suzuki, którym kierował 49-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego - informuje Mateusz Czucha z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

- Mimo podjętej reanimacji ani 49-letniemu kierującemu suzuki, ani jego 46-letniej pasażerce, również mieszkance powiatu kartuskiego, nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Ponieśli śmierć na miejsce - dodaje.

Pojazdem podróżowało także dwóch chłopców w wieku 4 i 15 lat. Zostali oni przetransportowani do szpitala. Wskutek wypadku obrażenia odniósł też kierujący seatem. Mężczyzna był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Szczegółowe okoliczności wypadku wciąż są przedmiotem ustaleń śledczych.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.