Orkiestra "Begama" z szansą wyjazdu do Armenii. Możesz pomóc spełnić to marzenie

sobota, 16 lutego 2019 r., 14:49
fot. nadesłane/Szymon Turzyński

Młodzieżowa Orkiestra Dęta ,,Begama" z Kościerzyny otrzymała niebywałą szansę wyjazdu do Armenii. Jednak by spełnić swoje marzenie potrzebują pieniędzy. Młodzież organizuje różne wydarzenia, by zebrać pieniądze na wyjazd. Ty też możesz pomóc.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Begama" z Kościerzyny liczy już sobie ponad 40 lat i tworzą ją uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1.

- Nasza orkiestra jest jedyną taką w województwie pomorskim i jedną z nielicznych w kraju. Mamy wspaniałą, zdolną i ambitną młodzież. Niedawno otrzymaliśmy niebywałą propozycję wyjazdu do Armenii, na przełomie maja i czerwca tego roku. To wiąże się jednak z dużymi nakładami finansowymi. Podjęliśmy szereg działań, by móc zrealizować to marzenie. Jednak brakuje jeszcze wielu pieniędzy - tłumaczy Szymon Turzyński, nauczyciel gry na instrumencie.

Każdy, kto chciałby młodzieży z Kościerzyny pomóc w uzbieraniu środków na wyjazd do Armenii może to uczynić za pośrednictwem strony zrzutka.pl.

Nie jest to jednak jedyny sposób, w jaki można pomóc spełnić ich marzenie. W zbiórkę środków zaangażowała się cała społeczność szkolna. 28 lutego uczniowie kształcący się w kierunku gastronomicznym będą piekli pączki, które następnie będą sprzedawać. Na 15 kwietnia zaplanowano też koncert. Odbędzie się on w Sali Szopińskiego w Kościerzynie. Wstęp będzie bezpłatny, ale chętni będą mogli wesprzeć orkiestrę zakupując symboliczną cegiełkę.

Wstępnie planowany jest także wiosenny koncert w hali widowiskowo-sportowej "Sokolnia". Młodzież ma wystąpić tam wraz z zaprzyjażnionyi zespołami.

- Do Armenii polecieć ma 20 naszych uczniów. Wyjazd miałby się odbyć 21. maja, ale jeżeli ilość środków będzie zbyt mała, niestety będziemy musieli zrezygnować z naszej podróży - podsumowuje organizator akcji.

Pomóż spełnić marzenie kościerskiej młodzieży. Weź udział w planowanych przez nich wydarzeń lub wpłać pieniądze na zrutka.pl.

Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.